ZİNCİR İLE MİNİ BAG YAPIMI

Tığ işi ile mini çanta yapımı

Örgü işinden yapılmış olan kıyafetlerin ve aksesuarların yanında sizlere örgü ile yapabileceğiniz çanta, takı gibi farklı tasarımlarda göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere çok şık yapımı da çok basit olan tığ işi mini çanta yapımını göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebileceğiniz bu çanta modeli çok şık ve kullanışlı bir tasarım olmuş.

Son yıllarda çantalarda büyük çantalar yerini küçük hatta mini çantalara bıraktı. İçerisine bir telefon bir cüzdanın ve anahtarın sığabileceği bu çantaların hem taşıması çok kolay hem de kıyafetleri tamamlayan bir aksesuar olarak kullanıldığı için çok tarz bir görünüm oluşuyor. Bu küçük çantaları hazır alabileceğiniz gibi uygun ipler ile kendiniz evde de yapabilirsiniz.

 

Bugün size göstereceğim tığ işi küçük çanta modeli sadece zincir ile yapılmış olan bir model. Bu çanta modelini tığ işine yeni başlayanların hatta zincir çekmeyi bilmeyenlerin bile yapabileceği bir model olmuş. Videoyu anlatan Gülcan Hanım her zaman olduğu gibi çok detaylı bir anlatım yapmış. Burada verilen detaylara dikkat ederseniz sorun yaşamadan harika bir tasarım yapabilirsiniz.

Çanta modeli yapımı için mumlu bir ip kullanılmış. Bu ipler çile halinde satılmış olan ipler. Burada yapılan çanta modeli için yaklaşık 150 gram ip kullanılmış. Çanta yapımında elinizin sıkılığına göre ve kullandığınız tığ numarasına göre çantanın büyüklüğü değişecektir. Bu da çanta için kullanılan ipin miktarını etkileyecektir.

blank

Çantanın örgü kısmı dışında birde hazır çanta kiti kullanılmış. Özellikle evde böyle örgü işinden çantalar yapmak istiyorsanız çantanın kulp ve kapa kısımları için hazır çanta kitleri alabilirsiniz. Bu çanta kitleri yapmak istediğiniz çanta ölçüsüne göre farklı büyüklüklerde ve renklere olmaktadır. Bunları ip satan tuhafiyelerden alabileceğiniz gibi çanta malzemeleri satan yerlerden de temin edebilirsiniz.

Tığ işi mini çanta modeli yapımı için gerekli olan aksesuarları temin ettikten sonra videoda verilen anlatımı takip edip bir günde dahi bu çanta modelini yapabilirsiniz.

Tığ işi mini çanta modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu