ZİNCİR VE TIRABZANLA HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Sadece zincir ve tırabzanla yapılan kolay havlu kenarı dantel modeli yapımı

Çeyizleri için hazırlık yapan ve kolay ama şık bir dantel modeli arayanlara bugün harika bir dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz havluları daha şık ve gösterişli bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız sadece zincir ve tırabzanla yapılan havlu kenarı dantel modeli yapımına göz atmalısınız. Bu dantel modelinin yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Sizlere sık sık yeni dantel modelleri gösteriyorum. Salon dantelleri, masa örtüleri, vitrin dantelleri ve daha farklı birçok dantel modelini sizlere gösteriyorum. Bugün ise size çok basit bir şekilde yapılan havlu kenarlarında çok şık duracak bir dantel modeli göstermek istiyorum.

Çeyizlik havlu kenarı danteli yapımı için burada beyaz ve pembe dantel ipleri kullanılmış. Siz iç kısımda dilediğiniz renkte ip kullanabilirsiniz. Dantel modeli yapımına öncelikle pembe ip ile orta kısımdaki güllerin yapımı ile başlanmış. Burada basit bir şekilde tırabzanlar yardımı ile orta kısım yapılmış. Daha sonra ise beyaz ip ile yapılan motifin etrafı yapılmış.

Pembe ip ile yeterli sayıda motif yapıldıktan sonra bu motifleri eklemek için taban danteline başlanmış. Taban danteli yapılırken üzerine bu güllü motifler eklenmiş eklenen motiflerin etrafı yine beyaz dantel ipi ile işlenerek model havlu kenarına gelecek uzunlukta yapılmış.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu