ZİNCİRLİ TIĞ İŞİ BATTANİYE,YELEK VE ÇANTA MODELİ YAPIMI

Tığ işi farklı alanlarda kullanabileceğiniz  bir örgü modeli yapımı

Farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz çok güzel bir model anlatımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Tığ işi örgü modeli iki rengin uyumu ve yapılan modeli ile harika olmuş. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü işleri için yeni bir tığ işinden yapılmış modeli sizlere göstermek istiyorum. Ben bu örnek modeli görünce çok beğendim ve sizlerle de paylaşmak istedim. Bu model ile battaniye yapılabilir. Bence çok güzel bayan kazağı olabilir. Yine bayanlar için çok güzel bir yelek yapılabilir. Birde bu model ile çantalarda yapabilirsiniz. Yine bu şekilde örgü ipleri ile örüp iç kısmına güzel bir astar dikerek şık bir çanta modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi battaniye modeli yapımı için öncelikle battaniye boyutunda zincir çekmeniz gerekir. Burada yapmak istediğiniz örgü işi ne ise battaniye, çanta, yelek gibi bunların ölçüsüne uygun olarak zincir çekmelisiniz. Çekilen zincir üzerine ise tırabzanlar ve zincir yardımı ile model kurulumu yapılıyor. Burada iki farklı renk ile çok güzel bir zikzak modeli yapılmış.

Burada örnek bir model anlatımı yapıldığı için küçük bir model üzerinde anlatım yapılmış. Siz kendi büyüklüğünüzü ayarlayabilirsiniz. Renk olarak bu modelde kesinlikle iki renk örgü ipi kullanılmalı. Burada krem rengi ve kiremit rengi kullanılmış ve çok güzel olmuş.

Tığ işi örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCcEnqXHB3a8A4oMeyW_HyYw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu