ZİNCİRLİ VE MOTİFLİ ŞIK BAYAN YELEĞİ YAPIMI

Tığ işi motifli bayan yeleği yapımı

Bugün bayanlar için harika bir yelek modeli yapımı göstermek istiyorum. Basit tığ işi teknikler ile yapılan zincirli ve motifli bayan yeleği görenlerin dönüp bir daha bakacağı çok şık bir model. Bu yeleğin yapımını öğrenmeniz için size aşağıda detaylı yapım aşamasını gösteren bir video sunacağım.

Bayanlar için harika bir yelek modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Bu yelek modeli özellikle genç kızların çok hoşuna gidecektir. Kızınız için torununuz için bu harika yelek modelini yapabilirsiniz. Bu yelek modeli günlük kullanım için oldukça ideal. İlerleyen günlerde sizlere şiş örgüsü ile yapılmış olan farklı modellerde göstereceğim.

Motifli bayan yelek modeli yapımı için yüzde yüz koton olan bir ip kullanılmış. Bu ip ile yelek çok güzel olmuş. Alize Bella markalı ip kullanılmış. Bu 50 gramlık ipten 4 tane kullanılmış. Tığ olarak ise 1.5 mm’lik bir tığ kullanılmış. Bu yelek için farklı özellikte iplerde tercih edebilirsiniz ama bu yelek koton ip ile çok daha şık olacaktır.

Tığ işi motifli yelek modeli yapımı için öncelikle kare motifler yapılmış. Burada motiflerin yapımında yine tığ işi teknikler kullanılıyor. Bir halka etrafına trabzanlar yapılarak modelin yapımına başlanmış. Burada her bir motif 4 sıradan oluşuyor. Kolaylıkla bir gün içerisinde bu yelek için gerekli olan motifleri yapabilirsiniz.

blank

Yelek için yeterli miktarda motif yapıldıktan sonra yapılan bu motifler zinciler ile birleştirilmiş. Tabi burada birleştirme işlemi için dikkat edilmesi gereken detaylar var. Yaka ve kol ayrımlarının uygun bir şekilde yapılması gerekir. Beden ölçünüze uygun olarak motiflerin ayrımlarının yapılması gerekir. Bunlarla ilgili detayları da videodaki anlatımdan öğrenebilirsiniz.

Tığ işi motifli yelek modeli yapımı ile ilgili tüm detaylar video içerisinde açıklandığı için tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek kısa sürede yeleğin yapımını öğrenebilirler. Bu yelek modeli iki günde yapıp tamamlayabileceğiniz bir model. Kısa sürede yapıp tamamlayarak önümüzdeki günler için kullanıma hazırlayabilirsiniz.

Zincirli ve motifli bayan yeleği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu